Živogošče Blato

Živogošče

 

Malebné městečko Živogošće se nachází přibližně 20 km jižně od města Makarska na úpatí pohoří Biokovo, je rozdělené na tři samostatné části: Živogošće-Porat, Živogošće-Malá Duba a Živogošće-Blato.

Živogošče-Blato je vyhledávaná turistická oblast nejen pro svuj klid a Krásné pláže s drobnými, hladkými oblázky vhodné i pro malé děti, které jsou po celé délce lemované borovicemi, které poskytují příjemný stín hned u moře. Na pláži je vše co potřebujete pro Váš příjemný odpočinek nebo vaše aktivity - Sprchy, Toalety, Obchůdky, Zmrzlinové stánky, Občerstvení (fastfood), Restaurace, Bar, trampolíny atd. Přímo u pláže si můžete zapůjčit lehátka, loď, kanoe, šlapadlo, skůtr, pro děti je k dispozici plovoucí aquapark. Samozřejmostí je lodní Taxík. V nedalekém kempu cca 300m jsou dobře upravené tenisová kurty s umělím ppovrchem a  centrum vodních sportů, kde se vyřádí všichni, co mají rádi adrenalin.

Letovisko Živogošće-Blato je ideálním výchozím místem pro různé výlety a turistiku - např. do pohoří Biokovo, k deltě řeky Neretvy kde se budete báječně bavit při jejím zdoláváni na raftech, Bačinským jezerům, Františkánskému klášteru v Zaostrogu či do historických měst Trogir a Dubrovník, Split.

Možné jsou také výlety lodí na blízké ostrovy Hvar, Brač nebo Korčulu.

 

Chorvatsko - Živogošče 

Živogošće je přímořské letovisko na Makarské riviéře, ležící mezi Makarskou a Drvenikem (střední DalmácieChorvatsko).

Živogošće má tři pobřežní letoviska a to PoratMala Duba a Blato.

Historie

Živogošće bylo obývané již od ilyrských a římských dob, jak o tom svědčí ilyrské hroby na vrcholu kopce Suzina. Za zmínku rovněž stojí Liciniánův epigram z 474 p.k., který se skládá z 16 latinských hexametrů a je vytesán do skály Pokrivenice na pobřeží a oslavuje prameny sladké vody, které zde stále vyvěrají……

První zmínky o Živogošće jsou z poloviny 13 století. V roce 1616 zde byl založen františkánský klášter, který se na několik století stává centrem duchovního života a gramotností v tomto regionu s bohatou knihovnou a uměleckými díly.

Současnost

Malá poklidná rybářská obec Živogošće leží 20 km od města Makarská směrem na Dubrovník (Makarská riviéra. Jsou zde pláže s jemnými oblázky, nádherně průzračným mořem a dojmy z pobytu v Živogošće zanechají v každém nadlouho příjemný pocit ....... Kromě koupání a opalování se tu mohou provozovat všechny druhy turistiky, včetně výletů do okolí. Např. návštěva letovisek Makarska, Tučepy, Dubrovník (vzdálenost 140 km) a nebo návštěva některého z ostrovů, které jsou poblíž. Záleží jen na Vaší fantazii a potřebách.......

Samozřejmostí obce je široká nabídka služeb - samoobsluhy, restaurace v obci i na pláži, půjčovna kajaků, šlapadel, lehátek, vodních skútrů. Možné jsou také celodenní výlety lodí na blízké ostrovy.

 


Mluvíme plyně česky: 

volejte +385 915 276 555

 (rezervace přijímáme pouze po telefonické dohodě)

Kontaktujte nás telefonicky a rezervujte si Vám vyhovující termín. 


  Google+